Kinų gyvenimo menas fengšui gyvuoja jau tūkstančius metų. Lietuviškai tai reiškia„vėjas ir vanduo‘. Reiškia, kad žmogus gyvendamas gamtoje, privalo gerbti jos dėsnius.

Fengšui pagrindinis principas – teisingas Či cirkuliavimas.

Jei či energija nuolat judės apie jūsų namus, kaupsis ir neužsistovės, prieš jus atsivers geriausios harmoningo gyvenimo galimybės.

Či – tai gyvybinė energija. Šia teorija remiasi kinų filosofija ir medicina. Kinai teigia, kad či skverbiasi visur. Ji teka žmogaus kūnu, gyvūnais, augalais ir negyvais daiktais. Svarbiausia sekmės, laimės ir sveikatos sąlyga – tai harmoningas energijos pasiskirstymas aplinkoje.

Mūsų kūnu sklindančios energijos neįmanoma atsieti nuo išorinės energijos, nes jos priklauso viena nuo kitos. Todėl labai svarbu, tvarkant gyvenamąją aplinką, vadovautis fengšui dėsniais, garantuojančiais harmoningą či tekėjimą.

Projektuodami tokius laiptus supratome, kad valdyti či arba netrukdyti jai „tekėti laisvai“(ji kaip vanduo), neužtenka teisingai suprojektuoti laiptinę. Pagal fengšui principus turi būti suprojektuotas namas ir aplinka.Tai turėtų padaryti fengšui meistras, radiostezistas.

Nepatartina laiptinės projektuoti šiaurės rytų pusėje (kiniečiai sako, kad tai neigiamai veikia finansinę sėkmę). Laiptai turi būti suprojektuoti taip , kad laiptų posūkio kryptis būtų pagal laikrodžio rodyklę, pirma pakopa turėtų prasidėti iš šiaurės ar rytų pusės, o paskutinė – į pietus ar į vakarus. Labai svarbu , kad laiptinė būtų erdvi , gerai apšviesta, dažyta šviesiomis pastelinėmis spalvomis.

Dažnai namai projektuojami neskiriant laiptinei pakankamai vietos, todėl teisingai suprojektuoti laiptus yra sudetinga. Bloga laiptinė gadina statinio energetiką.

Suprojektuoti laiptus reikia taip , kad jie „prašytų“ jais lipti.Tai galima pasiekti praplatinus pirmąsias pakopas. Laiptai svarbūs tuo , kad sujungia viršutinio ir apatinio aukštų či. Todėl atviri laiptai yra nerekomenduojami, nes jais nuteka daugiau energijos. Buvo pastebėta, kad ant atvirų laiptų atsitinka daugiau nelaimingų atsitikimų, negu ant uždarų.

Projektuojant laiptus svarbu pakopų skaičius. Pagal fengšui dėsnius pakopos sugrupuotos po tris, pagal ciklą: auksas- sidabras- mirtis arba po keturias : sėkmė – pakilimas – nesekmė – kritimas. Paskutinė pakopa turi būti „auksinė ar sidabrinė arba baigtis sėkme ar pakilimu. Taigi, pakopų skaičius turi būti : 1; 2; 5; 10; 13; 14; 17; 22.

Išlenkti laiptai yra idealiausi, Jais enegija teka ramiai, lenkta linija.(kaip upė) NUOTRAUKA, ar nuoroda (Lubio ir Vytėnų) Labai geri yra uždari laiptai su aikštele, nes čia kaupiasi iš viršutinių patalpų ištekėjusi energija. Tiesūs laiptai veikia neigiamai, nes či jais teka tiesia linija. Taigi energija skrieja per greitai. Tokią situaciją galima pataisyti, pastačius ant laiptų vazonus su kambarinėmis gėlėmis. ( jų negalima statyti vieno priešais kitą).Tokiu būdu energijos srautą nukreipsime vingiuota linija .

Pats blogiausias sprendimas, kai tokie laiptai stovi prieš lauko duris. Yra sakoma, kad kartu su energija pro duris išteka pinigai. Jeigu taip atsitiko, tai reikia imtis priemonių. Veiksmingiausia būtu pastatyti pertvarą. Situaciją pagerintų virš durų pakabintas varpelis arba atitinkamoje vietoje pakabintas ryškus apvalios formos šviestuvas.

Reikėtų atsisakyti sraigtinių laiptų. Energija judėdama tokiais laiptais , virsta chaotiškais sukūriais. O jei tokie laiptai stovi vidury patalpos, yra sakoma, kad tai lyg“ durklas įsmeigtas į pastato širdį“.

Jeigu Jūs jau gyvenate name su tokiais laiptais, tai situaciją galima pagerinti per vidurį laiptų pakabinantant šviestuvą. Galima prie laiptų pastatyti apvalų ar ovalo formos staliuką su burbulo formos vaza….

Taigi, projektuojant namą su laiptais reikia atsižvelgti į pagrindines fengšui taisykles:

  1. Laiptai neturi stovėti prieš lauko duris.
  2. Laiptai neturi stovėti namo centre.
  3. Laiptai neturi stovėti prieš tualeto duris.
  4. Laiptai neturi stovėti prieš miegamųjų patalpų duris.
  5. Laiptai neturi eiti į sienos kampą.
  6. Namuose neturi būti laiptų vienas priešais kitą.
  7. Laiptai neturi būti su daug posūkiu ir išlenkimų.
  8. Laiptai turi būti uždari ir gerai apšviesti.
  9. Sraigtiniai laiptai nerekomenduojami.
  10. Laiptai turi turėti 1; 2; 5; 10; 13; 14; 17; 22 pakopas.