Tai – patys stabiliausi laiptai.
Gelžbetoninę konstrukciją reikia išlieti prieš atliekant apdailos darbus ir šildomų grindų montavimą. Nieko nepataisomo nenutiks, jei į laiptų specialistus kreipsitės ir po betoninių grindų išliejimo. Tik tuomet paskaičiavus gelžbetoninės konstrukcijos vietą, joje reikės sustiprinti pagrindą, t.y išpjauti betono sluoksnį , išimti polisterolį, pakoreguoti šildymo vamzdelių padėtį , sukloti armatūrą. Liejant tokią konstrukciją senuoju metodu, yra būtinas įleidimas į sieną apie 100mm.

Pastaba! Tokia siena turi būti pakankamo storio šiam įleidimui.

 


Mūsų meistrai naudoja liktinius klojinius iš plieno lakšto, kurie suprojektuoti ir išpjauti,naudojant programinę įrangą. tokiu būdu sumontuota konstrukcija brangesnė, tačiau tikslesnė, nebūtinas įleidimas i sieną, todėl konstrukcija gali būti montuojama prie plonesnės sienos, nes nereikalingas įleidimas į sieną. Pakopų montavimas pigesnis.o galutinis rezultatas geresnis.

Medines pakopas galima montuoti tik gerai išdžiūvus betonui.
Jei pakopos su popakopiais bus iš akmens, tada konstrukciją išlieti reikia ypatingai tiksliai.

Nuotraukose matosi, kaip atrodo tiksliai išlietas betonas

 


Dažniausiai pasitaikanti klaida – kuomet konstrukcija liejama be projekto, tai reiškia neatsižvelgiant į pakopų prasilenkimą pačioje siauriausioje vietoje, taip pat į pakopų formą , porankių bei statramsčių padėtį.

Nuotraukose matomas blogai išlietas betonas.

Tokios konstrukcijos geometrijos atstatymas labai pabrangina laiptus.